dokhaniat
23 اسفند 1401 - 13:09

ستاد مدیریت بحران استان تهران در آماده باش کامل است

تهران- مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از آماده باش صد درصدی ستاد مدیریت بحران همزمان با چهارشنبه آخر سال خبرداد و گفت: جهت پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حامد یزدی مهر، صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران از آماده باش صد درصدی ستاد مدیریت بحران همزمان با چهارشنبه آخر سال به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی خبر داد و اظهار داشت: توصیه اکید و ویژه مدیریت بحران به والدین این است که با توجه به خطرآفرینی مواد محترقه از حضور فرزندان در مراسم‌های آتش بازی خودداری کنند.

یزدی مهر با بیان اینکه روشن کردن آتش در اختیار افراد است اما اطفای حریق آن تحت کنترل افراد نیست، گفت: جوانان در این زمینه توجه لازم را داشته باشند که استفاده از مواد محترقه و آتش زا می‌تواند به صدمات جبران ناپذیری ختم شود.

وی با تاکید بر اینکه مواد محترقه بسیار خطرآفرین بوده و نگهداری این مواد در منزل خطرناک است بیان داشت: به همه افراد توصیه می‌شود از پرتاب این مواد به سمت خودروها و افراد، قرار گرفتن آنها در کنار حرارت و در جیب یا دست افراد ایجاد انفجار و اشتعال می‌کند خودداری کنند و در صورت هرگونه حادثه‌ای ابتدا افراد مسن و کودکان از محل حادثه دور شده و بلافاصله با نیروهای امدادی تماس گرفته شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: شهروندان با مراجعه به محل‌هایی که شهرداری‌ها برای همین منظور در نظر گرفته اند می‌توانند چهارشنبه پایان سال ایمن و بی خطری را داشته باشند.
وی افزود: بدون شک آموزش و ارتقا آگاهی‌ها منجر به کاهش آمار حوادث می‌شود و امیدوار هستیم با همکاری و همیاری شهروندان، چهارشنبه‌سوری را بدون حادثه پشت سر بگذاریم

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092287